Już od kilku tygodni z powodzeniem możemy dokonywać dużych zmian w garderobie naszych pociech. Ciepłe, słoneczne dni to doskonała okazja do tego, żeby zapomnieć o grubych swetrach, zimowych kurtkach, czapkach i rękawiczkach. Możemy je schować na dnie szafy. W końcu nadszedł czas na letnie ubranka dla dzieci.

Wyposażenie dziecięcej szafy zmienia się wraz z kolejną porą roku. Już teraz warto stopniowo ją odświeżać i sprawdzać czy dziecko nie wyrosło z tego, co jeszcze rok temu leżało idealnie. A jeśli okaże się, że czegoś brakuje – powinniśmy jak najszybciej kupić ubrania, które pozwolą maluchowi dalej odkrywać świat, beztrosko się bawić i cieszyć się z nadchodzących dni.

Letnie ubranka dla dzieci – jak je kupować?

Wybór odpowiednich ubranek dla dzieci może nie być prosty, zwłaszcza jeśli rodzice nie mają jeszcze doświadczenia w tej kwestii. Co więcej, w sklepach znajdziemy wiele rozmaitych produktów, a to wcale nie ułatwia ostatecznej decyzji. Ale szybko można to zmienić. Wystarczy tylko pamiętać o kilku zasadach, które sprawdzą się w czasie zakupów.

  • Zwracajmy uwagę na materiał z jakiego wykonane są poszczególne rzeczy – najlepsze będą te z delikatnej bawełny lub lnu. Warto też sprawdzić elastyczność materiału – jeśli jest elastyczny, lepiej dopasuje się do ciała dziecka i nie będzie krępował jego ruchów.
  • Dziecięca odzież nie powinna mieć zbyt wielu ozdób i drobnych dodatków, które mogą być niebezpieczne zwłaszcza dla najmłodszych.
  • Duże znaczenie mają też zapięcia – najlepiej unikać widocznych nap, suwaków, małych guziczków i zapięcia na rzepy.

Jakie ubranka powinny znaleźć się w szafie Twojego dziecka?

Każda pora roku wymaga nieco innego sposobu ubierania. Teraz nie musimy już chronić naszych pociech przed zimnem, wiatrem i śniegiem. Obecnie zdecydowanie bardziej przydadzą się lekkie, przewiewne i wygodne ubranka dla dzieci. Latem w dziecięcej szafie nie powinno zabraknąć między innymi:

  • bluzek, body i kaftaników na krótki rękaw,
  • sukienek i spódniczek,
  • krótkich spodni,
  • czapek z daszkiem, kapeluszy i letnich czapek,
  • wygodnych butów.

To właśnie te elementy garderoby będą najbardziej potrzebne w najbliższym czasie. Jednocześnie, nie zapominajmy o okularach przeciwsłonecznych i odpowiednich kosmetykach z wysokim filtrem UV, które razem z ubraniem tworzą najlepszą ochronę przed silnym działaniem promieni słonecznych.